Hotel Kresowiak, Siemiatycze
Kasztelik Korona Podlasia
Przyjazd
Wyjazd

Kasztelik Korona Podlasia

  1. Strona główna
  2. Kasztelik Korona Podlasia

Kasztel-ik Korona Podlasia to miejsce szczególne, bo stworzone z czystej pasji i niesamowitego kunsztu kamieniarstwa. Położny na południowym skraju województwa zameczek zasługuje na miano Korony Podlasia.

Kasztelik jest dziełem bardzo pracowitego, zdeterminowanego oraz obdarzonego talentem budowniczym pana Jerzego Korowickiego.

Historia tego niezwykłego miejsca rozpoczęła się kilkanaście lat temu – na początku XXI w. Właściciel urokliwie położonej działki w Olendrach koło Siemiatycz postanowił ogrodzić posesję własnoręcznie wykonanymi słupami z kamienia polnego. Praca ta dała tyle satysfakcji, że rozpaliła zapał do stworzenia większej budowli. Zameczek powstaje sukcesywnie w miarę możliwości finansowych właściciela. Budowla jest tworzona z własnoręcznie ciosanych i obrabianych kamieni, a uroku dodają jej także metalowe i żelazne elementy (balustrady, schody).

Kasztelik Korona Podlasia ma wysokość 15m, co pozwala podziwiać piękną panoramę okolicy. Na szczycie dumnie powiewa flaga Polski, a u stóp zamku wykopana jest już fosa i zbudowany uroczy most kamienny. Zameczek posiada kominek z grillem, cudowną altanę z kamiennym stołem, huśtawkę i również ręcznie wykonany kamienny bruk wokół budowli.

Ul. Grodzieńska 7
17-300 Siemiatycze, PL

Zobacz na mapie
Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z naszymi promocjami i ofertami specjalnymi.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij